Początek

Polska Izba Gospodarcza Rusztowań

Rusztowania w Polsce i Europie

 

Logowanie

Aktualności

Kim jesteśmy?

Baza członków

Członkostwo

Informacje techniczne

Rusztowania
w przepisach

Szkolenia

Kurs montera
r u s z t o w a ń

Współpraca krajowa

Współpraca międzynarodowa

Nierzetelni kontrahenci

Polecamy linki

Reklama

Kwartalnik

Konkurs
Rusztowanie Roku

Podstawowe informacje dotyczące rusztowań w zakresie nazewnictwa, definicji systemów w tym w podziale na rusztowania:
ramowe, modułowe, stojakowe, kozłowe, wspornikowe, specjalne znajdziesz w dziale
Rusztowania
informacje techniczne.

aaa

Historia

Dział: Kim jesteśmy?

Idea utworzenia organizacji, która reprezentowałaby interesy zawodowe i gospodarcze młodej, ale bardzo szybko rozwijającej się na rynku budowlanym branży rusztowaniowej, zrodziła się ponad 15 lat temu. Z tą inicjatywą jako pierwsi wystąpili Prezesi firm: Plettac-Serwis - Krzysztof Gąsiorek i Stettak - Roman Rogoziński i to dzięki ich determinacji w głównej mierze można zawdzięczać, że dziś branża rusztowaniowa ma swoją Izbę.

Wtedy, początek lat 90' w Polsce, ze względu na wielkie przemiany gospodarcze, był okresem przełomowym dla branży rusztowaniowej. Wprowadzono , dziś najpowszechniej stosowane rusztowania systemowe, a rynek krajowy otworzył się dla świata. W związku z tym projektowanie, wznoszenie i eksploatacja konstrukcji rusztowań stały się bardzo istotnym elementem całego procesu budowlanego. Był to najlepszy moment by zrzeszyć w ramach organizacji - ludzi, którzy widzą potrzebę współpracy na rzecz normalizacji branży rusztowaniowej w jej wielu obszarach.

W ten sposób powstało, dokładnie w 1997 roku, Ogólnopolskie Stowarzyszenie Firm Rusztowaniowych. Dziś po przekształceniu w 2004 roku , ze względu na silniejszą pozycję w polskich strukturach samorządowych działamy pod szyldem Polskiej Izby Gospodarczej Rusztowań - PIGR.

osfr-pigr.jpg (26613 bytes)

  • Archiwum OSFR (plik chm [Windows Help], UWAGA: rozmiar pliku 19.5MB)

Dostęp do zgromadzonych na stronach OSFR danych archiwalnych jest możliwy po ściągnięciu pliku z zawartością całego serwisu OSFR. Postać pliku umożliwia wygodne wyszukiwanie informacji.


Archiwum

Tablica ogłoszeń