Początek

Polska Izba Gospodarcza Rusztowań

Rusztowania w Polsce i Europie

 

Logowanie

Aktualności

Kim jesteśmy?

Baza członków

Członkostwo

Informacje techniczne

Rusztowania
w przepisach

Szkolenia

Kurs montera
r u s z t o w a ń

Współpraca krajowa

Współpraca międzynarodowa

Nierzetelni kontrahenci

Polecamy linki

Reklama

Kwartalnik

Konkurs
Rusztowanie Roku

Podstawowe informacje dotyczące rusztowań w zakresie nazewnictwa, definicji systemów w tym w podziale na rusztowania:
ramowe, modułowe, stojakowe, kozłowe, wspornikowe, specjalne znajdziesz w dziale
Rusztowania
informacje techniczne.

aaa

Rusztowania w kolejnej edycji konferencji z cyklu Aktywne Dni BHP

Dział: Konferencje, seminaria, spotkania

W dniach 4-5 października br. odbyła się w Warszawie konferencja Aktywne Dni BHP organizowana przez wydawnictwo Wiedza i Praktyka.

Uczestnikami konferencji byli specjaliści i pracownicy służb BHP z przedsiębiorstw przemysłowych, budowlanych i usługowych. W ciągu 2 dni konferencji uczestnicy mieli okazję brać czynny udział dzięki nowoczesnej formule szkoleniowej we wszystkich zaplanowanych wydarzeniach: wykładach, pokazach praktycznych warsztatach, ćwiczeniach, prezentacjach multimedialnych i grach.

Izba jako partner merytoryczny konferencji przygotowała panel dyskusyjny pt. "Bezpieczna Praca na rusztowaniach", w którym jako eksperci występowali Elżbieta Nowicka-Słowik i Piotr Janowski, reprezentując na konferencji PIGR jak i swoje firmy - członków Izby Ramirent S.A. i Scafom-Rux Polska.

W 4 sesjach panelowych, korzystając z obecności ekspertów uczestnicy mieli możliwość uzyskania odpowiedzi na nurtujące ich pytania z zakresu wznoszenia i użytkowania konstrukcji rusztowań jak również wymiany doświadczeń i poglądów.

Dyskusja pokazała, jak dla wielu niezrozumiałym są niektóre obowiązujące na dzień dzisiejszy przepisy (wielu użytkowników nie wie, że pracę na rusztowaniach regulują przepisy rozporządzenia BHP w budownictwie), a także jak często niektóre zapisy rozporządzeń traktowane literalnie są trudne do spełnienia np.: kto powinien dokonać odbioru rusztowania, w sytuacji gdy (poza procesem budowlanym) zamawiający zleca wykonanie prac wymagających użycia rusztowania a wykonawca zlecenia stawia własne rusztowanie, własnymi silami, na własne potrzeby?

Dla nas, Izby, wnioskiem z konferencji jest potrzeba pracy nad zmianą przepisów, zasad i instrukcji tak, aby również tym, którzy rusztowań używają sporadycznie, nie na co dzień ułatwić zrozumienie zasad bezpiecznego montażu i użytkowania oraz uświadamiać wszystkie zagrożenia i problemy wynikające z pracy przy zastosowaniu rusztowań.

Piotr Janowski

aktywne_dni_2012.jpg (22871 bytes)


Archiwum

Tablica ogłoszeń