Początek

Polska Izba Gospodarcza Rusztowań

Rusztowania w Polsce i Europie

 

Logowanie

Aktualności

Kim jesteśmy?

Baza członków

Członkostwo

Informacje techniczne

Rusztowania
w przepisach

Szkolenia

Kurs montera
r u s z t o w a ń

Współpraca krajowa

Współpraca międzynarodowa

Nierzetelni kontrahenci

Polecamy linki

Reklama

Kwartalnik

Konkurs
Rusztowanie Roku

Podstawowe informacje dotyczące rusztowań w zakresie nazewnictwa, definicji systemów w tym w podziale na rusztowania:
ramowe, modułowe, stojakowe, kozłowe, wspornikowe, specjalne znajdziesz w dziale
Rusztowania
informacje techniczne.

aaa

PIGR na targach BUDMA 2015

Dział: Konferencje, seminaria, spotkania

W dniach 10-13 marca br. odbyły się Międzynarodowe Targi Budownictwa i Architektury BUDMA - jedno z najważniejszych wydarzeń dla branży budowlanej. Tegoroczne hasło przewodnie targów brzmiało:

MATERIAŁY * SYSTEMY * TECHNOLOGIE

Hasło ma podkreślać istotę planowania i użycia odpowiednich materiałów, systemów i technologii w procesie tworzenia budowli.

Uroczystego otwarcia targów dokonał p. Tomasz Kobierski, wiceprezes Zarządu Międzynarodowych Targów Poznańskich. Wśród obecnych znaleźli się liczni przedstawiciele władz, organizacji i stowarzyszeń branżowych. PIGR reprezentowali: p. prezes Zenon Sztobryn, p. Piotr Stanik - honorowy prezes PIGR oraz p. dyrektor Danuta Gawęcka. Prezes PIGR wraz z innymi zaproszonymi gośćmi dokonał symbolicznego przecięcia wstęgi.

budma_2015_open.jpg (80333 bytes)

Otwarcie targów BUDMA

Otwarcie targów BUDMA tradycyjnie połączono z wręczeniem Złotych Medali MTP, prestiżowych nagród, które przyznawane są produktom nowoczesnym, wytworzonym w oparciu o najwyższej klasy technologie.

W ciągu czterech dni trwania targów wystawę odwiedziło wielu wykonawców, architektów, inwestorów i osób zainteresowanych szeroko pojętym budownictwem. Wydarzenie to jest świetną okazją do zapoznania się z najnowszymi trendami i nowinkami z branży budowlanej. Organizatorzy zadbali o urozmaicony program obfitujący w ciekawe pokazy i konferencje. Dużym zainteresowaniem zwiedzających cieszył się innowacyjny park maszynowy produkujący okna w czasie rzeczywistym oraz pokazy dekarskie "Strefa dobrego dachu". Do wykonawców adresowane były mistrzostwa i turnieje np. Międzynarodowe Mistrzostwa Polski Parkieciarzy i II Mistrzostwa Polski Montażu Wykładzin. Zwiedzającym zaprezentowano też wiele absolutnych nowości rynkowych, które swoją premierę miały właśnie w ramach targów BUDMA.

Jedną z ważniejszych imprez targowych były odbywające się w dniach 10-11 marca tradycyjne Dni Inżyniera Budownictwa. Jak zwykle były one okazją do dyskusji na najbardziej aktualne zagadnienia dotyczące zmian zachodzących w przepisach dotyczących budownictwa. W tym roku istotnym tematem był projekt kodeksu urbanistyczno-budowlanego oraz projektowanie w technologii BIM.

Dla PIGR najważniejszym punktem programu targów BUDMA była współorganizowana przez nią konferencja "Bezpieczeństwo pracy w budownictwie", o której więcej będzie można przeczytać w specjalnym artykule poświęconym konferencji.

Na targach obecni byli wystawcy aż z 33 krajów. Wśród reprezentantów polskiej branży budowlanej nie mogło zabraknąć naszych członków. Poniżej prezentujemy stoiska firm w kolejności alfabetycznej.

 Olan sp. z o. o.


Pionart

budma_2015_dscn3098.jpg (277299 bytes)

Ringer Polska sp. z o. o.

Opracowanie: Joanna Dobrzykowska
Zdjęcia: z archiwum PIGR i dzięki uprzejmości Państwowej Inspekcji Pracy


Archiwum

Tablica ogłoszeń