Początek

Polska Izba Gospodarcza Rusztowań

Rusztowania w Polsce i Europie

 

Logowanie

Aktualności

Kim jesteśmy?

Baza członków

Członkostwo

Informacje techniczne

Rusztowania
w przepisach

Szkolenia

Kurs montera
r u s z t o w a ń

Współpraca krajowa

Współpraca międzynarodowa

Nierzetelni kontrahenci

Polecamy linki

Reklama

Kwartalnik

Konkurs
Rusztowanie Roku

Podstawowe informacje dotyczące rusztowań w zakresie nazewnictwa, definicji systemów w tym w podziale na rusztowania:
ramowe, modułowe, stojakowe, kozłowe, wspornikowe, specjalne znajdziesz w dziale
Rusztowania
informacje techniczne.

aaa

Członkowie PIGR laureatami nagród miesięcznika "Builder"!

12 lutego br. w warszawskich Złotych Tarasach odbyła się uroczysta Gala Builder Awards 2015. Wydarzenie zostało objęte honorowym patronatem Ministerstwa Gospodarki oraz Ministerstwa Infrastruktury i Rozwoju. Mecenat nad uroczystością objęła Grupa PSB oraz "Słoneczny Zdrój" Hotel Medical Spa&Wellness w Busku-Zdroju.

Na galę przybyli liczni goście, w tym, na zaproszenie redakcji "Buildera", p. dyrektor Izby Danuta Gawęcka.

Wyróżnienia przyznane zostały w czterech kategoriach: Budowlana Firma Roku, Polski Herkules, Laury Buildera oraz Osobowość Branży Budowlanej.Goście XII Gali BuilderaDruga od lewej D. Gawęcka

Gala Builder Awards honoruje najlepszych twórców i najlepsze dzieła polskiego budownictwa, w szerokim znaczeniu tego słowa - do laureatów zaliczają się firmy projektowe, producenckie, wykonawcze i dostawcze oraz ich konkretni przedstawiciele. Tym przyjemniej jest nam poinformować, że w tym roku do tego grona dołączyli nasi członkowie:

  • Firma Layher jako Budowlana Firma Roku 2014 oraz Prezes Zarządu, p. Grzegorz Dziewulski, jako Osobowość Branży

  • Firma Peri Polska jako Budowlana Firma Roku 2014 oraz p. Michał Wrzosek, Prezes Zarządu, jako Osobowość Branży

  • P. Andrzej Kozłowski, Prezes Zarządu Ulma Construccion Polska S.A. jako Osobowość Branży 2015.

Nagroda dla Osobowości Branży Budowlanej przyznana została w tym roku po raz pierwszy. Powstała ona z myślą o osobach wyróżniających się odpowiedzialnością, odwagą, wytrwałością i biznesową intuicją. Te zalety pomagają skutecznie zarządzać firmą i osiągać dobre wyniki nawet w obecnych czasach kryzysu. Nie jest więc przypadkiem, że nasi członkowie zostali dostrzeżeni jednocześnie w dwóch kategoriach.

Pozostałe kategorie również zasługują na uwagę. Laury Buildera to wyróżnienia dla firm, instytucji, organizacji, uczelni lub pojedynczych osób, które wspierają branżę budowlaną swoją wiedzą usługami i technologią. Z kolei statuetka Polskiego Herkulesa trafia do tych, którzy swoją wieloletnią, niezależną od koniunktury działalnością, wpływają istotnie na rozwój polskiego budownictwa. Laureatami nagrody są przedsiębiorstwa, które od lat istnieją na rynku, ale również, jak stało się w tym roku, osoby niezwiązane z biznesem. Taką osobą jest dr inż. Marian Płachecki, Przewodniczący Krajowej Komisji Kwalifikacyjnej Polskiej Izby Inżynierów Budownictwa. Przy tej okazji warto wspomnieć, że na Gali obecna była również wiceprezes PIGR, p. Elżbieta Nowicka-Słowik, która jest również członkiem Krajowej Komisji Kwalifikacyjnej Polskiej Izby Inżynierów Budownictwa.

gala-20.jpg (155981 bytes)

Statuetki "Polskiego Herkulesa"

Kapituła przyznająca nagrody zwraca uwagę nie tylko na dokonania uznanych firm i osób, ale również tych, którzy największe wyzwania mają jeszcze przed sobą, ale już dziś sprawiają, że przyszłość polskiej architektury, a z nią i budownictwa, zapowiada się obiecująco. Mowa o II edycji Konkursu dla Młodych Architektów. Konkurs ten ma charakter edukacyjny i promocyjny i jest częścią ogólnopolskiego programu Promujemy Polską Architekturę.
XII Gala Buildera była wspaniałą okazją do podsumowania osiągnięć i zintegrowania branży budowlanej oraz licznie obecnych przedstawicieli biznesu polityki i mediów. Jako Izba jesteśmy dumni, że nasi członkowie zaliczeni zostali do grona najlepszych.

Wszystkim uhonorowanym serdecznie gratulujemy i życzymy sukcesów w dalszej działalności.

gala.3.jpg (203380 bytes)

Od lewej: M. Płachecki, E. Nowicka-Słowik, A. R. Dobrucki (prezes Krajowej Rady PIIB), G. Dziewulski i D. Gawęcka

Opracowanie: Joanna Dobrzykowska
Zdjęcia: dzięki uprzejmości miesięcznika "Builder"


Archiwum

Tablica ogłoszeń