Początek

Polska Izba Gospodarcza Rusztowań

Rusztowania w Polsce i Europie

 

Logowanie

Aktualności

Kim jesteśmy?

Baza członków

Członkostwo

Informacje techniczne

Rusztowania
w przepisach

Szkolenia

Kurs montera
r u s z t o w a ń

Współpraca krajowa

Współpraca międzynarodowa

Nierzetelni kontrahenci

Polecamy linki

Reklama

Kwartalnik

Konkurs
Rusztowanie Roku

Podstawowe informacje dotyczące rusztowań w zakresie nazewnictwa, definicji systemów w tym w podziale na rusztowania:
ramowe, modułowe, stojakowe, kozłowe, wspornikowe, specjalne znajdziesz w dziale
Rusztowania
informacje techniczne.

aaa

Obchody Dnia Budowlanych 2016

builder_day_2016.jpg (201914 bytes)30 września 2016 roku w Warszawie w Sali Konferencyjnej HOTELU AIRPORT OKĘCIE odbyły się Centralne Obchody "Dnia Budowlanych". Po raz kolejny głównym organizatorem i patronem medialnym uroczystości był Związek Zawodowy "Budowlani".

Tegoroczne obchody Dnia Budowlanych objął Honorowym Patronatem Prezydent RP Andrzej Duda.

W spotkaniu wzięli udział m.in. ministrowie, przedstawiciele Kancelarii Prezydenta RP, przedstawiciele stowarzyszeń, samorządów zawodowych, organizacji i firm działających w branży budowlanej oraz delegaci instytucji naukowych związanych z branżą budowlaną. Izbę na spotkaniu reprezentowała Pani Elżbieta Nowicka-Słowik V-ce Prezes Izby.

Uroczystość otworzył Przewodniczący Krajowego Komitetu Organizacyjnego, Przewodniczący ZZ Budowlani Pan Zbigniew Janowski. Przywitał zebranych gości i podkreślił, że uroczystość jest okazją do wymiany poglądów na temat perspektyw rozwoju budownictwa oraz okazją do pogłębienia integracji ludzi związanych z tą branżą.

Prezydent Andrzej Duda, w liście odczytanym przez Szefa gabinetu Prezydenta RP p. Adama Kwiatkowskiego, złożył uczestnikom spotkania serdeczne gratulacje. Jednocześnie zaznaczył, że sektor budowlany jest ważnym czynnikiem rozwoju Polski, elementem naszej konkurencyjności i samodzielności gospodarczej.

Natomiast Minister Infrastruktury i Budownictwa Andrzej Adamczyk poinformował, iż przy okazji właśnie tego święta został złożony długo oczekiwany przez branżę, projekt Kodeksu urbanistyczno-budowlanego , który trafił do konsultacji publicznych. Celem inicjatywy jest usprawnienie procesu inwestycyjnego, ale też dla naszego rusztowaniowego środowiska nie pozostaje obojętny.

Po wystąpieniach okolicznościowych gości odbyło się oficjalne wręczenie odznaczeń dla osób szczególnie zasłużonych dla budownictwa.

Uroczystość została uwieńczona wystąpieniami artystycznymi oraz bankietem.

Muzyczna relacja z uroczystej gali Dnia Budowlanych - 30.09.2016 - https://youtu.be/9n8IUQ-1PgE

Opracowała: Edyta Kowalczyk
Zdjęcia i link: dzięki uprzejmości ZZ Budowlani


Archiwum

Tablica ogłoszeń