Początek

Polska Izba Gospodarcza Rusztowań

Rusztowania w Polsce i Europie

 

Logowanie

Aktualności

Kim jesteśmy?

Baza członków

Członkostwo

Informacje techniczne

Rusztowania
w przepisach

Szkolenia

Kurs montera
r u s z t o w a ń

Współpraca krajowa

Współpraca międzynarodowa

Nierzetelni kontrahenci

Polecamy linki

Reklama

Kwartalnik

Konkurs
Rusztowanie Roku

Podstawowe informacje dotyczące rusztowań w zakresie nazewnictwa, definicji systemów w tym w podziale na rusztowania:
ramowe, modułowe, stojakowe, kozłowe, wspornikowe, specjalne znajdziesz w dziale
Rusztowania
informacje techniczne.

aaa

Kwartalnik 'Rusztowania' - numer 21/2010

Dział: Kwartalnik 'Rusztowania'

Szanowni Czytelnicy!

Tym, którzy wnikliwie czytają nasze pismo, a także osobom, którym umknęła drobna wzmianka w poprzednim numerze, dzisiaj z satysfakcją, głośno i uroczyście oznajmiam, iż niniejszym numerem kwartalnika inaugurujemy drugie pięciolecie działalności redakcyjnej.

Jak zawsze przy takich jubileuszach powinno się znaleźć miejsce na podsumowania i bilanse, a także wspomnienia i zadumę nad upływającym czasem. Pamiętam, że na starcie naszej działalności problemów było bez liku, musieliśmy znaleźć odpowiedzi na setki stawianych sobie pytań i wątpliwości: jaka formuła wypowiedzi?, jaka szata graficzna?, jaki tytuł?, skąd finansowanie?, jak łączyć - nie dzielić?, jak być poczytnym?, jak być pożytecznym?, itd. itd.

Dobrze pamiętam emocje towarzyszące tworzeniu pierwszego numeru, strach przed oceną długo planowanego i oczekiwanego przez środowisko przedsięwzięcia, wreszcie obawy, a jednocześnie ciekawość opinii i komentarzy instytucji powiązanych i współpracujących z Izbą. I nadchodzi ten dzień - jest maj 2005 roku, odbywa się Walne Zgromadzenie Członków Izby, wszyscy uczestnicy Zgromadzenia mają przed sobą tuż obok mandatów do głosowania pierwszy numer Kwartalnika. Jest sukces! Nikt nie krytykuje, wszyscy zaciekawieni, chwalą, gratulują, podoba się. Pani Dyrektor na uroczystej kolacji słowo wstępne do inauguracyjnego numeru czyta trzykrotnie.

Potem przyszła szara rzeczywistość żmudnej pracy i zdobywania funduszy na finansowanie, ale zarazem satysfakcja z przekazywania informacji, edukowania, dbania o bezpieczeństwo pracy, a także integrowania i służenia branży rusztowaniowej. Dzisiaj po pięciu latach działalności, możemy śmiało powiedzieć, że po pierwsze wypracowaliśmy trwałe miejsce w funkcjonowaniu naszego środowiska, po drugie obok strony internetowej, pełnimy znaczącą rolę w propagowaniu idei i misji Izby i wreszcie po trzecie stanowimy źródło informacji technicznej dla użytkowników rusztowań. Chcemy robić to dalej, rozwijać się, zaciekawiać oraz uczyć, informować i przestrzegać przed zagrożeniami.

Przy okazji podsumowań i wspomnień chciałbym podziękować wszystkim osobom i firmom, które przyczyniły się do naszego istnienia, redaktorom, ekspertom, prezesom, reklamodawcom, a przede wszystkim "mojej prawej ręce", Darkowi Gnotowi, który jest robotem przy pracy, mózgiem przy tworzeniu i dawcą serca w każdym zrodzonym numerze Kwartalnika. Darkowi i sobie życzę wytrwałości na następne pięć lat, a Państwu przyjemności w obcowaniu z Kwartalnikiem. Zapraszam do lektury dzisiejszego numeru.

Zapraszam do lektury
Zenon Sztobryn
Redaktor Naczelny

Cały numer kwartalnika jest dostępny w postaci pliku PDF.


Pobierz wersje PDF (4.5MB)

Informacje na temat dostępu do wersji PDF lub drukowanej znajdują się tutaj.

Do przeglądania plików PDF można wykorzystać darmowy program Adobe Acrobat Reader.

Spis treści

z życia Izby

 • Rusztowanie Roku/Produkt Roku 2009
 • Monter Roku 2009
 • Rusztowanie Roku 2010-2011
 • Sprawozdanie z pierwszego spotkania Grup Roboczych UEG
 • Walne Zgromadzenie Niemieckiej organizacji Bundesinnung für das Gerüstbauer-Handwerk w Merseburgu
 • Wielkopolska Strategia Ograniczenia Wypadków przy pracy 2010-2012

nauka i technika

 • Systemy IT w branży rusztowania/deskowania - szybki zwrot z inwestycji?

rynki zagraniczne

 • Międzynarodowe targi Bauma 2010 w Monachium

reklamy

 • IMBiGS
 • GEDA
 • LAYHER

 


Archiwum

Tablica ogłoszeń