Początek

Polska Izba Gospodarcza Rusztowań

Rusztowania w Polsce i Europie

 

Logowanie

Aktualności

Kim jesteśmy?

Baza członków

Członkostwo

Informacje techniczne

Rusztowania
w przepisach

Szkolenia

Kurs montera
r u s z t o w a ń

Współpraca krajowa

Współpraca międzynarodowa

Nierzetelni kontrahenci

Polecamy linki

Reklama

Kwartalnik

Konkurs
Rusztowanie Roku

Podstawowe informacje dotyczące rusztowań w zakresie nazewnictwa, definicji systemów w tym w podziale na rusztowania:
ramowe, modułowe, stojakowe, kozłowe, wspornikowe, specjalne znajdziesz w dziale
Rusztowania
informacje techniczne.

aaa

Kwartalnik 'Rusztowania' - numer 40/2016

Dział: Kwartalnik 'Rusztowania'

Na przestrzeni kilku ostatnich lat, w ramach spotkań branżowych i na zebraniach Zarządu Izby, niejednokrotnie poruszany był temat sukcesji Dyrektora Biura Polskiej Izby Gospodarczej Rusztowań. Najczęściej robiła to sama Pani Danuta, przypominając Zarządowi, że kiedyś będzie musiała odejść ze stanowiska i że ktoś będzie musiał ją zastąpić, że wcześniej czy później taki dzień nastąpi i żebyśmy byli na to przygotowani. Jednak nikt z nas nie dopuszczał do siebie takich myśli, obserwując zaangażowanie, energię i pasję z jaką nasza Pani Dyrektor podchodziła do każdego wykonywanego zadania, jak realizowała się w każdym nowym przedsięwzięciu. Dla wszystkich członków Izby, dla Zarządu i dla mnie osobiście jako Prezesa Zarządu, było to bardzo ważne. Zawsze mogliśmy polegać na Pani Dyrektor, która zapewniała perfekcyjną reprezentację Izby na zewnątrz, wzorcową organizację wewnątrz, czy bardzo atrakcyjne przygotowanie imprez branżowych typu "Forum Rusztowaniowe". Dostawaliśmy kompletne materiały na "Walne Zgromadzenia Członków Izby", rozpisane kolorami i podzielone na rolę, a "w kuluarach", kończących zjazdy i spotkania, niezapomnianą, przemiłą atmosferę przyjacielskiej zabawy.

I stało się. Nastąpił dzień, kiedy Pani Danuta powiedziała "muszę zrezygnować z funkcji Dyrektora i odejść z Izby". Przez kilka dni nie mogłem oswoić się z tą wiadomością, snułem pesymistyczne scenariusze co do losów Izby, a każdy rozmówca zwracający się o potwierdzenie zaskakującej informacji utwierdzał mnie w przekonaniu, że po tak wielkim ciosie Izba może się znacząco osłabić albo nawet się nie podźwignąć.

Dzisiaj, po upływie pewnego czasu, po wygaśnięciu emocji i niemocy sprawczej, cytując fragment tekstu największego chyba przeboju Budki Suflera "a po nocy przychodzi dzień, a po burzy spokój", informuję wszystkich czytelników, że Izba ma się dobrze, działa i rozwija się. Nowa Dyrektor - Pani Dagmara Tyc, tryska energią, zakłada sobie ambitne plany rozwoju, zamierza wdrożyć kilka ciekawych projektów i angażować środowisko rusztowaniowców w ich realizację.

Danusiu!
W imieniu Zarządu Izby i swoim własnym, pragnę podziękować Ci za wieloletnią mozolną pracę na stanowisku Dyrektora PIGR, za dominujący udział w tworzeniu naszej organizacji, za wiele wzruszeń i niezapomnianych wydarzeń, których doświadczyliśmy dzięki Twoim inicjatywom i charyzmie. Dziękuję za zaangażowanie i pomoc w przejęciu obowiązków i wypracowanych przez Ciebie procedur funkcjonowania administracji Izby naszej nowej Dyrektor.

Pragnę podziękować Pani Kasi, która przez wiele lat poza blaskiem fleszy wykonywała mrówczą, administracyjną robotę i do ostatniego dnia zatrudnienia z wielkim zaangażowaniem pomagała w przeprowadzce siedziby Izby.

Pani Kasiu!
Drugoplanowe role bywają też wybitne i zapadają w pamięć na długie lata.

Dziękuję także Pani Joasi, która ambitnie zaangażowała się w pracę biura, jednak krótki czas i zaistniałe zmiany nie pozwoliły jej się w pełni zrealizować na zajmowanym stanowisku.

Zapraszam do lektury.

Zenon Sztobryn
Redaktor Naczelny

Cały numer kwartalnika jest dostępny w postaci pliku PDF.


Pobierz wersje PDF

Informacje na temat dostępu do wersji PDF lub drukowanej znajdują się tutaj.

Do przeglądania plików PDF można wykorzystać darmowy program Adobe Acrobat Reader.

Spis treści

z życia Izby

 • Nadzwyczajne Walne Zgromadzenie PIGR 2016
 • BUDMA 2016
 • Konferencja z cyklu "Bezpieczeństwo pracy w budownictwie"
 • Pamiętamy..
 • Laureaci konkursu "Rusztowanie Roku 2015" - cz. 2
 • Zasłużeni dla branży rusztowaniowej
 • XXIX Konferencja Naukowa Problemy Rozwoju Maszyn Roboczych

nauka i technika

 • Projekt badawczy "Model oceny ryzyka wystąpienia katastrof budowlanych, wypadków i zdarzeń niebezpiecznych na stanowiskach pracy z wykorzystaniem rusztowań budowlanych"
 • GEDA-Dechentreiter GmbH & Co.KG w zastosowaniach przemysłowych cz. 3

reklamy

 • RUBO
 • JOTA
 • GEDA

 


Archiwum

Tablica ogłoszeń